Advert
Hayaldi, gerçek oldu: Kiraz Veteriner Fakültesi
Erol Çomak

Hayaldi, gerçek oldu: Kiraz Veteriner Fakültesi

Bu içerik 615 kez okundu.

23 Eylül 2019 tarihinde Dokuz Eylül Üniversitesi Veteriner Fakültemizin 1. Eğitim Yılı'na başlayacak olmasından dolayı güzel ilçemiz Kiraz'da hummalı, heyecanlı, bir o kadar da bütün Kiraz halkının merakla beklediği çalışmaların sonuna gelinmiş oldu.

Veteriner Fakültemiz, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı'nda 62 öğrenciyle eğitime başlıyor. Beş yılın sonunda açılması planlanan meslek yüksek okulları ile birlikte öğrenci sayısı, öyle inanıyorum ki katlanarak artacak ve güzel ilçemiz Kiraz, bir öğrenci şehri olacaktır.

Dokuz Eylül Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nin açılmasında büyük emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN, Rektörümüz Prof. Dr. Nükhet HOTAR, Genel Başkan Yardımcımız Hamza DAĞ, Kiraz Belediye Başkanımız Saliha ÖZÇINAR, Kaymakamımız Emin KAYMAK, İlçe Başkanımız İbrahim YILMAZ'a bütün Kirazlı hemşerilerim adına sonsuz teşekkürler ederim. Belediye Başkanımız Saliha ÖZÇINAR'ın üniversitenin açılmasında çok emeği geçti. Öyle inanıyorum ki Kiraz halkı, bu hizmeti hiçbir zaman unutmayacaktır.

Veteriner Fakültemize dekan olarak atanan Prof. Dr. Orhan ÖZBEY hocamı tebrik ediyorum ve yeni görevinde başarılar diliyorum. Kiraz, her zaman dekan hocamın yanında olacaktır. Buna bütün kalbimle inanıyor ve ifade ediyorum. Veteriner Fakültemizin açılması ve 62 öğrencimizin Kiraz'da barınmaları için Kiraz'da bütün vatandaşlarımız, yoğun ve özverili bir şekilde çalışmıştır.

Bütün bu çalışmaların sonunda Veteriner Fakültemizin hizmete girmesiyle öyle umut ediyorum ve inanıyorum ki gelecekte Kiraz ve Küçük Menderes Havzası, hayvancılığın üssü olacak ve ülkemiz hayvancılığına ışık tutacaktır.

Kiraz'a eğitim için gelen her öğrenci, bizim evladımızdır. Onların anne ve babalarına şunu söylemek istiyorum: Gönlünüz rahat olsun, evlatlarınız bizim de evlatlarımızdır.

Buradan bütün Kirazlı hemşerilerime sesleniyorum: Bu çocuklara sahip çıkın. Bu gençler, bizim geleceğimizdir. Bu emeğimiz, gayretimiz bundan sonra Kiraz'da açılacak olan meslek yüksek okullarının açılmasına katkı koyacak ve ilçemiz, daha da çok gelişecektir. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler ederim.

Bu duygu ve düşüncelerimle Veteriner Fakültemizin 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı'nın hayırlara vesile olmasını diler, hocalarımıza ve genç meslektaş adaylarımıza başarılar dilerim.

                              

Erol Çomak

Veteriner Hekim

AK Parti İzmir Büyükşehir Meclis Üyesi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ormandan zehir çıktı
Ormandan zehir çıktı
Fakültenin projesine milyonluk destek
Fakültenin projesine milyonluk destek