Advert
Bayramlar ve Ödemiş'te 29 Ekim kutlamaları
Süleyman Kuru

Bayramlar ve Ödemiş'te 29 Ekim kutlamaları

Bu içerik 623 kez okundu.

Sevgili okurlar, milletlerin milli ve dini olmak üzere iki çeşit bayramları vardır. Türk milleti olarak bizim de Ramazan ve Kurban bayramları olmak üzere iki adet dini; 30 Ağustos Zafer, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı olmak üzere dört tane de milli bayramımız vardır.

Bayramlar; toplumları birleştiren, kaynaştıran, bir ve beraber olmayı sağlayan, özel ve güzel günlerimizdir. Bayramlar, toplum olarak ortak paydamızdır.Bayramların arkasında başarı ya da fedakarlık yatmaktadır. 30 Ağustos Zafer Bayramımızın arkasında başarı, Ramazan Bayramımızın arkasında fedakarlık yatmaktadır.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı milletçe ülkemizde, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde ve dış temsilciliklerimizde şevk, heyecanla ve coşku ile yaşlısı genci, kadını erkeği, öğrencisi ve çocuğu ile hep birlikte kutladık.

Evlerimizin balkonları, cadde ve sokaklar Türk bayraklarımız ile donatılıp duygularımız doruğa ulaştı.Bayram kutlamaları, 28 Ekim 2019 Pazartesi günü öğleden sonra başlayıp 29 Ekim 2019 Salı günü Ödemiş Saracoğlu Stadyumu'ndaki kutlama programının ardından Saracoğlu Caddesi'nde 2000 kişi ile oynanan zeybek oyunları gösterileri  ile sürdürülüp aynı günün akşamı da fener alayları düzenlenerek sona erdi.

Ödemiş Saracoğlu Caddesi'nde 2000 kişi ile düzenlenen zeybek oyunları gösterileri, Ödemiş Kaymakamlığı, Ödemiş Belediye Başkanlığı ve Ödemiş Ticaret Odası Başkanlığı'nın maddi ve manevi destekleri ile Ödemiş Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirildi.

Saracoğlu Caddesi'ndeki zeybek gösterisi; yaşlısı genci, kadını erkeği, öğrencisi çocuğu ve parti ayrımı olmadan Ödemiş gönüllülerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Zeybek oynayanlar arasında bulunan ve kucağında çocuğu ile zeybek oynayan Ece Hekim kardeşimiz, gösteriye ayrı bir anlam yükledi.

Ödemiş'teki Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını ulusal basına aktaran, Saracoğlu Caddesi'ndeki ön hazırlığı yapan Ödemiş Belediye Başkanlığı'nı, organizasyonu yapan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nü ve emeği geçen herkesi Ödemiş'imizin tanıtımını sağladıkları ve bize böyle güzel bir Cumhuriyet Bayramı yaşattıkları için kutluyoruz.

Ödemiş ve Ödemişli, her zaman olduğu gibi Cumhuriyet Bayramı programı uygulaması ile yaptı yapacağını.

Atatürk, 23 Ekim 1923 tarihinde hakkın, hukukun, adaletin ve demokrasinin iktidarı demek olan cumhuriyet gibi bir idari sistemi ilan ederek korunup kollanmasını Türk milletine emanet etmiştir.

Türk milleti, cumhuriyet ve Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına karşı çıkanlara hiçbir zaman fırsat vermeyecektir. Atatürk ve eserlerini yok saymaya çalışanların emellerini Türk milleti, kursaklarında bırakacaktır.

Türk milletinin karakterine ve yapısına en uygun idari sistem olan CUMHURİYET ilelebet yaşayacaktır.

HOŞÇA, DOSTÇA VE SEVGİYLE KALIN.

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 Mayıs'ı türkü söyleyerek kutladı
19 Mayıs'ı türkü söyleyerek kutladı
Başkan Özçınar'dan yazılara tepki
Başkan Özçınar'dan yazılara tepki