Advert
Sözün Özü
Ahmet Cartalı

Sözün Özü

Bu içerik 131 kez okundu.

Kirazlılar Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin kongresi, 16 Kasım'da yapılacak. Şimdiden kongrenin başarılı geçmesini ve seçilen arkadaşlara görevlerinde başarılı olmalarını diliyorum. Yaptığınız görev kutsal bir görev.

Atatürk'ün ebediyete uğurlanışının 81'inci yılında milyonlar, Anıtkabir'e aktı. Ulus olarak Atamızı özlemle yad ettik. Türk milleti, Atasını kalbine kazıdığını bir kez daha ispat etti.

Sosyal medyada kendini bilmez bazı ahlaksızlar, Atatürk hakkında yalan ve mesnetsiz şeyler yazıyorlar. Bu zatlara insan demeyi utanıyorum. Hepimizi sultanın kulluğundan efendi yapan, ülkemizi işgalden kurtarıp bağımsızlık veren, kısa zamanda fabrikalarla donatan birine ahlaksızca saldıranlara tek bir lafım var: Sizin kanınız bozuk.

Gerçeği herkesin söylemesi, halka doğruları anlatması gerekiyor. Bu görev, Milli Eğitim Bakanlığı'na ve Diyanet İşleri Başkanlığı'na düşüyor. Atatürk'ün hayatı doğru olarak anlatılmalı, karga kovalayan değil emperyalizme karşı mücadelesi, İslam dinine karşı değil İslamiyet'i yalanlarla kullanıp milleti aldatanlara karşı olduğunu anlatmalı. Diyanet, önce şuradan başlamalı:

1- Camilerin Allah'ın evi olmadığını, ibadet edilen yer olduğunu.

2- Cennetin kapısını yoksula, yetime, ihtiyacı olana yardım etmek açtığını, cami yapmanın cennetin kapısını açmadığı.

3- Mevlit okumanın sevabı veya günahının olmadığı, mevlidin Peygamberimizden 700 yıl sonra Süleyman Çelebi tarafından kaleme alındığını anlatmalı. Bugünlerde işler çığırından iyice çıktı. Esas amacı yoksulu doyurmak olan gelenek, bugün zengin ve itibarlı kişilerin uğrak yeri olmuş ve yoksullar unutulmuş, geriye itilmiştir. Mevlide harcanacak paraların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması sağlanmalıdır.

4- Umreye gitmenin hacı olmakla alakası olmadığını, turistik bir gezi olduğunu vatandaşı anlatmalı ve bu tür organizasyonlardan çekilmelidir.

5- Allah'ın her günün hayırlı olduğu, sadece cuma günleri hal hatır sormak, birbirine sarılmak, derdi olanın derdi için çare arandığı gün olduğu anlatılmalı yoksa insanlar, diğer günleri hayırsız sanacak.

Bunları anlatmak, din adamlarının görevleri arasında olmalıdır.

*

Reisimiz, cumhurbaşkanımız, Amerika'ya gitme kararı verdi. Trump davet etmiş. Yandaş medyada bir kahramanlık öyküsü yazılıyor.Trump'un mektubu reisimizin cebindeymiş, cebinden çıkarıp "Bu ne ya!" diyerek fırlatıp atacakmış. Daha neler neler, yalaka olmak da zor.

Amerika, PKK ve PYD adlı terör örgütüne tırlar dolusu silah veriyor, terörist Mazlum'u Beyaz Saray'da ağırlıyor, "Senin ekonomini batırırım" diyor, "Ailenin mal varlığına el koyarım" diyor, biz yine de Amerika yolcusuyuz. Anlayan varsa beri gelsin.

*

Geçtiğimiz hafta DAEŞ'in şefi öldürüldü, bazı kesimler inandırıcı bulmadı. 2011 yılında El-Kaide'nin lideri Usame bin Ladin'e aynı operasyon yapıldı. Cesedi, kimseye gösterilmeden denize atıldı. Şimdi de DEAŞ'ın şefine operasyon yapıldı, yine cesedi kimseye gösterilmeden yok edildi.

*

*

Geçtiğimiz hafta Nazlı Ilıcak ve Altan kardeşler serbest bırakıldı. Ergenekon davasından hayatını kaybeden Ergenekon şehitleri, yattıkları yerden öfkeyle bağırmışlardır.

Bu haftalık bu kadar yeter.

HOŞCA KALIN

DOSTÇA KALIN

ATATÜRK'TE KALIN

 

Tel: 0 545 305 92 52

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 Mayıs'ı türkü söyleyerek kutladı
19 Mayıs'ı türkü söyleyerek kutladı
Başkan Özçınar'dan yazılara tepki
Başkan Özçınar'dan yazılara tepki