Advert
Dağlarında çiçekler açmış memleketimin
Ahmet Cartalı

Dağlarında çiçekler açmış memleketimin

Bu içerik 13 kez okundu.

Geçtiğimiz hafta üç fidanımızın idam edilmesinin acılarını yaşadık. Ben, ortaokul bire gidiyordum. Akşamları komşular gelir, kendi aralarında konuşurlar, kimi "Deve genciymiş, deve gibi kuyrukları varmış" der, kimi "Üç metre boyundaymış" diye kendi aralarında yorum yaparlardı. Bir gün evde herkes ağlıyor. Anneme "Ne oldu?" dedim, "Kıydılar kuzulara" dedi. Bizim evde yas vardı. Babama sordum, o anlattı anlayacağım şekilde. "O çocuklar her şey yerli malı olsun diye mücadele ettiler. Üniversitede öğrenciydiler, yazık oldu" dedi. Bugün bir kez daha anladık ki yerli üretim, tam bağımsız olmadan refah, adalet olmuyormuş. Mücadeleniz mücadelemizdir. Huzur içinde, ışık, kar içinde uyuyun.

Geçtiğimiz hafta Anneler Günü'nü kutladık. Gene kutlamalar sosyal medyada tavan yaptı. Herkes annesini ne kadar sevdiğini paylaştı. Bunda bir sorun yok. Yılın diğer günlerinde ne yapıyoruz? Arayıp soruyor muyuz? Dertlerine ortak oluyor muyuz? Bence annelerin yılın her günü hatırlanması gerekir. Bu vesileyle dünyadaki bütün annelerin gününü kutluyorum.

Bayramda yasakları ihlal etmek en büyük tehlike. Bütün dünyada ekonomi dibe vurdu, kapitalizm çıkmaza girdi. Bütün ülkeler, çareyi halkı serbest bırakmakta görüyor. Başka çareleri yok. Bu çıkmaz, bütün dünya ülkeleri için geçerli. Bizim yapmamız gereken tek şey, kendimizi koruyabildiğimiz kadar korumak, maskesiz sokağa çıkmamak, ellerimizi devamlı yıkamak, eski bayram geleneklerini unutup yeni yaşam şekline uyum sağlamak olmalıdır. İnşallah bir aşı bulunursa bu virüs belasından hep beraber kurtuluruz.

Benim uçak, Mayıs'ın yirmi sekizine. İnşallah bu sefer ertelenmez de vatanıma ve sevdiklerime kavuşurum. Şimdiden herkesin bayramını kutluyorum.

Hüseyin Abi, halının altında başka neler var? Bekliyoruz.

Bu hafta da bu kadar.

HOŞÇA KALIN,

DOSTÇA KALIN,

ATATÜRK'TE KALIN...

Tel: 0 545 305 92 42

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehit anneleri unutulmadı
Şehit anneleri unutulmadı
Kiraz'da yetimler unutulmadı
Kiraz'da yetimler unutulmadı