Advert
İstanbul, Türk yurdudur ve öyle kalacak!
Mustafa Aydın/Eğitimci

İstanbul, Türk yurdudur ve öyle kalacak!

Bu içerik 104 kez okundu.

Fatih Sultan Mehmetsiz fetih mesajı olamaz, Atatürksüz eksik kalır. Neden mi?

Ben bilirim ki;

29 Mayıs 1453'te Bizans İmparatorluğu'nun başkenti olan İstanbul'un fethi gerçekleştirildi. İstanbul'un fethi ile Orta Çağ kapandı, Yeni Çağ açıldı. İstanbul'un fethi ile şer yuvası Bizans İmparatorluğu, tarih sahnesinden silindi. 29 Mayıs 1453 tarihinden sonra fethedilen İstanbul, Türk yurdu olarak dünya devleti olan Osmanlı Devleti'ne başkentlik yapacaktır.

Ben bilirim ki;

13 Kasım 1918'de İtilaf Devletleri tarafından İstanbul işgal edildi. Mustafa Kemal önderliğindeki Türk milletinin Kurtuluş Savaşı'nı kazanması sonucu İstanbul, 6 Ekim 1923 tarihinde işgalden kurtuldu ve tekrar Türk yurdu olarak kaldı. İstanbul'da işgal süresince fetih törenleri yapılamadığı gibi modern Haçlıların çizmeleri altında inim inim inledi. Bu da yetmediği gibi İstanbul'da İtilaf Devletleri'nin paçavraları (bayrakları) dalgalandı.

Onun için;

İstanbul'u 21 yaşında fethederek Türk yurdu yapan cihan padişahı Fatih Sultan Mehmet ve ordusunu, İstanbul'un beş yıllık işgalini sona erdirerek İstanbul'un Türk yurdu olarak kalmasını sağlayan Mustafa Kemal Atatürk ve ordusunu saygı ve minnetle yad ediyorum.

Ne şanlı İstanbul'u Türk yurdu yapanlar, ne şanlı İstanbul'un Türk yurdu olarak kalmasını sağlayanlar. Türk milleti yaşadıkça  siz de yaşayacaksınız. Ruhunuz şad olsun. Saygı ve minnetle!

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz'da her derde deva ejder meyvesi sizleri bekliyor
Kiraz'da her derde deva ejder meyvesi sizleri bekliyor
Gazetemizden başarılı kooperatife ziyaret
Gazetemizden başarılı kooperatife ziyaret