Advert
Öncü (önder ) aranıyor
Ahmet Cartalı

Öncü (önder ) aranıyor

Bu içerik 22 kez okundu.

Geçen hafta Tevfik hocam, bu hafta Süleyman Kuru hocam, sosyal medyada Kirazlı Bilal Aydın hocam, daha önce Kiraz'da öğretmenlik yapan Rüstem hocam ve Kiraz'da görev yapmış, kalbi Kiraz'ımızda kalmış kim varsa hepsinin ortak düşüncesi, Kirazımızın hak ettiği yere gelmesi ve gelir seviyesinin yükseltilmesi. Kiraz halkı adına hepinize teşekkür ediyorum.

Kiraz için yıllardır bir önder eksik. Yılmayan, menfaati halktan yana olan biri. Kimse kusura bakmasın, ben böyle birini şu an göremiyorum. O zaman öncülük kime kalıyor? Şehrin başkanına, Saliha Özçınar Hanımefendi'ye. Bunu en iyi değerlendirmesi gereken kişi bence. Çiftçi bir aileden geliyor, iktidar partisinden belediye başkanı. Bu konuya bir el atmanız bence yararlı olur, benden söylemesi. Üniversite getiren başkanın yanında yatırım yapan başkan olarak anılmak onur olsa gerek.

İkinci öncü, İğdeli Kooperatifi Başkanı Süleyman Top. Kısa zamanda edindiği tecrübe ve başarısı yüksek biri. Kalbi, üretimden yana atıyor. Bence Süleyman Top, bu konuyu değerlendirmeli ve önderlik etmelidir.

Valla var mı başka bir önder, aklıma gelmiyor. Bu işe sivil toplum örgütleri kafa yormalı, bir çözüm üretmelidir. Kiraz halkının beklentisi bu yöndedir.

Veterinerlik Fakültesi Dekanı Orhan Özbey de bir Kiraz sevdalısı. Ondan da bir görüş alınıp bilimsel olarak yararlanabilinir. Yeter ki istekli olalım.

Onun için Kiraz'a bir öncü gerek. Umudum var mı?!!!!!!!

Virüslü hayat, dünyayla birlikte ülkemizde de başladı. Bundan sonrası sana kalmış. Ya maske takıp korunacaksın ya da virüsü kapıp hastalıkla yaşayacaksın ya da elveda diyeceksin. Hala bir aşı veya hap geliştirilmiş değil.

Benim uçak biletinde bir değişiklik şu ana kadar yok. İnşallah olmaz da gelirim, inanın çok özledim.

Bu haftalık bu kadar. Kiraz'ımıza bir öncü çıkması umuduyla herkesi selamlıyorum.

HOŞÇA KALIN,

DOSTÇA KALIN,

ATATÜRK'TE KALIN...

Tel: 0 545 305 92 42

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ormandan zehir çıktı
Ormandan zehir çıktı
Fakültenin projesine milyonluk destek
Fakültenin projesine milyonluk destek