Advert
Rüyalar gerçek olsa
Süleyman Kuru

Rüyalar gerçek olsa

Bu içerik 88 kez okundu.

Sevgili dostlar, bu gece çok güzel rüyalar gördüm. Hayır olsun dileklerimle sizlerle paylaşmak istedim. Sağlık bakanı açıklama yapıyordu; vaka sayısı sıfıra düşmüş, bütün hastalar iyileşmiş, koronavirüs salgını ile ilgili aşı bulunmuş, üstelik aşıyı bizim bilim adamları bulmuş, aşıyı dünyaya biz dağıtıyormuşuz.

Okullar, eskiden olduğu gibi zamanında açılmış, yüz yüze eğitim ve öğretim yapılıyor. Üstelik her öğrenci de istediği okulda okuyor. Öğretmenler arasında kadrolu, ücretli, vekil gibi ayrılıklar yok; her öğretmen kadrolu olmuş. Atanamayan öğretmen problemimiz kalmamış. Öğretmen yetiştirme plan ve programı yapılmış, eğitim fakülteleri ülke ihtiyacına göre planlamış. Öğrencilerimiz, uluslararası sınavlarda çok başarılı, hep ilk üç sırada yer alıyor.

Milli Eğitim'de atamalar, ehliyet ve liyakat esasına göre yapılmış. Eğitimde fırsat eşitliği en üst düzeyde. Üniversitelerimizde rektör ve dekan atamaları öyle yapılmış ki her birinin uluslararası bilimsel dergilerde çokça makaleleri yayınlanmakta. Dünya üniversiteleri arasında ilk yüzde 15 tane üniversitemiz yer almakta. Mezun olan öğrencilerimizin iş sıkıntısı yok; her mezun, alanında hemen iş bulup ülke ekonomisine katkı koyuyor.

Ülkemizde işsizlik problemi kalmamış. Herkesin işi, aşı hazır. Sıkıntıda kimse yok, herkes mutlu ve sağlıklı. Tarımda dünyada kendi kendine yeten yedi ülkeden biri olmuşuz. Bütün tarım ürünlerini çokça üretip üretim fazlasını ihraç eder durumdayız. Çiftçiler ürettiklerinden para kazanmakta, hallerinden memnun. Tüketenler de ucuza tükettiklerinden fazlası ile memnunlar. Tarımda her türlü plan ve program yapılmış, çiftçiler yeterince desteklenmekte, dünya ülkeleri ile rahat rekabet edebilmekteler.

Ülkemizde yeni bir anayasa hazırlanıp güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçilmiş. Kurum ve kuruluşlar kurumsallaşmış. Milletvekilliği değer kazanmış, ülke sorunları ile yakından ilgilenmekteler. İktidar ve muhalefet milletvekilleri, ülkemizin sorunlarını çözmede yarış halindeler. Partiler ve seçim yasaları yeniden düzenlenmiş, Partilerde demokrasi, en üst düzeyde uygulanmakta ve haliyle ülkemizde de demokrasi, kurum ve kuralları ile çok güzel işlemekte. Adalete olan güven, %95'e çıkmış. İktidar ve muhalefete güven dersen zirvede.

Her işte ehliyet ve liyakat unutulmamış. Siyasi ahlak dersen çok güzel. İş gördürmek için adam aramaya gerek kalmamış, herkes hakkı olanı fazlası ile almış. Ülkem insanının sırtı pek, karnı tok, sağlıklı ve mutlu. Petrol ve doğal gaz bulunmuş, vatandaşlar petrol ve doğal gazı çok ucuza kullanmakta, elektrik ve su faturaları düşmüş.

Ülkem insanı mutluluktan uçuyor. Ben dersen sevinçten yerimde duramıyor, havalarda uçuyorum.

Bu arada sabah ezanı ile uyanıyorum, gördüklerimin rüya olduğunu görünce yıkılıyor, karamsarlıktan uzaklaşmaya, negatif duygu ve düşüncelerden kaçmaya çalışıp pozitif duygu ve düşünceler peşinde koşmaya çalışıyorum. "Keşke rüyalar gerçek olsa" deyip avunuyorum.

HOŞÇA, DOSTÇA VE SEVGİYLE KALIP POZİTİF DÜŞÜNMEYE ÇALIŞIN.

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Saliha Özçınar’ın mutlu günü
Saliha Özçınar’ın mutlu günü
Genç başkan müjdeyi verdi
Genç başkan müjdeyi verdi