Advert
Eğitim şart!!!
Ahmet Cartalı

Eğitim şart!!!

Bu içerik 14 kez okundu.

Eğitim çok önemli. Bizim zamanımızda ortaokulda Yurttaşlık Bilgisi dersi vardı. Daha ilkokula başladığımız andan itibaren öğretmenlerimiz arkadaş ilişkilerini, büyükleri saymayı, küçükleri sevmeyi, komşulara karşı görevlerimizi, toplu yaşamayı ve onun kurallarını öğretirlerdi. Şimdi nerede? Benim yan komşum, bahçesinde köpek besliyor. Köpek sabaha kadar susmuyor, ailecek uykuya hasret kaldık. Defalarca uyarmamıza rağmen köpek hala orada. İşin ilginci komşum bir öğretmen, gerisi size kalmış.

Hafta içinde Semih Dursun'la beraber Alaşehir ilçesini ziyaret ettik, üzüm üreticilerini ve üzüm işçilerinin sorunlarını dinledik. Kimse halinden memnun değil. Susuzluk, her yerde sorun.

Sokak köpekleri sorun olmaya devam ediyor. Buna bir çare bulunmuş değil.

Rögar kapakları hala kapalı, temizlik yapılmamış. Yağmurda işimiz çok zor.

Çöp kutularının temizlenip ilaçlanması lazım, çok pis kokuyor.

Hüseyin Çavuş aradı, "14 yıldır mücadelem sonucunda Kiraz, az gelişmiş ilçe statüsünde yatırımda teşvikte öncelikli bölge ilan edildi. Bizimle beraber Beydağ ve Bayındır da ilan edildi. Şimdi çalışma ve ilçemize yatırımcı kazandırma zamanı" dedi. Bununla ilgili haftaya geniş bir yazı yazacağım.

Koronavirüs, hızla yayılmaya devam ediyor. Tedbirler daha da arttırıldı, biz de sokağa maskesiz çıkmayalım, mesafeyi koruyalım.

Doğuş Gazetesi'ne abone olalım, reklam verelim, gazetemize sahip çıkalım.

HOŞÇA KALIN,

DOSTÇA KALIN,

ATATÜRK'TE KALIN...

Tel: 0 545 305 92 42

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Saliha Özçınar’ın mutlu günü
Saliha Özçınar’ın mutlu günü
Genç başkan müjdeyi verdi
Genç başkan müjdeyi verdi