Advert
Aman kanmayın
Ahmet Cartalı

Aman kanmayın

Bu içerik 27 kez okundu.

Geçtiğimiz hafta ilçemizde telefonla dolandırıcılık olayı yaşandı. Her gün belediye hoparlöründen anons edildiği halde yine dolandırıcılar, ikna ederek hedeflerine ulaştılar. Olay nasıl gelişiyor? Önce telefonla arıyorlar. "Kimliğiniz bir soyguna karışmış, parmak izi almamız lazım. Evde altın, para varsa onları İzmir'e götürüp altın ve paranın size ait olup olmadığını anlamamız lazım" diyerek gelip evdeki altınları alarak kaçıyorlar ama bu sefer emniyetten kaçamadılar. Kiraz Emniyeti, hızla harekete geçti ve suçluları yakaladı. Kiraz Emniyet Müdürlüğü'nü tebrik ve teşekkür ediyorum.

Siz siz olun telefonla arayan, kendine "Polisim" ya da "Savcıyım" diyerek bir talepte bulunan kimseye inanmayın. Telefonla 155'i arayarak veya bizzat kendiniz başvurarak gerçeğini öğrenin.

Pazartesi günü semt pazarı kurulacak. Vatandaş, "Pazartesi günü yerine pazar günü olsa daha iyi olurdu" diyorlar. Nedeni de mantıklı. "Köylü, iki gün sonra çarşamba pazarına inmek istemez, çarşamba pazarında alışveriş yapamayan memurlar da pazar günü rahat alışveriş imkanı bulur" diyorlar. Ben aracıyım, bence mantıklı.

Doğalgaz çalışması hızla devam. Vatandaş, gaz Kiraz'a nasıl gelecek onu merak ediyor.

Sokak köpekleri, hala sorun olmaya devam ediyor.

Belediye Başkanı Saliha Hanım dikkat çekmişti "Kovid-19 vakası ilçemizde yoğun" diye. Gerçekten ilçemizde vaka artışı var, bunun için tedbirleri artırmalıyız.

Sosyal mesafe, maske ve hijyen bize en iyi, en garanti koruma yöntemi. Kurallara uyalım, uymayanları uyaralım.

Bu haftalık bu kadar.

HOŞÇA KALIN,

DOSTÇA KALIN,

ATATÜRK'TE KALIN...

Tel: 0 545 305 92 42

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Özçınar'dan ciddi uyarı
Başkan Özçınar'dan ciddi uyarı
"Siyasette yeni bir döneme girdik"