Advert
Aşı geldi huuu komşu!!!!
Ahmet Cartalı

Aşı geldi huuu komşu!!!!

Bu içerik 45 kez okundu.

Aşı nihayet geldi, üstelik Rus aşısı için Rusya'yla anlaşma yapıldığı duyuruldu. Sağlık Bakanlığı'nı tebrik ediyoruz. Sağlık sektöründe görev yapanlar ve 65 yaş üstü, hızla ve sistemli bir şekilde aşılanıyor. İnşallah tüm yurdum insanı aşılanır, yakında milli aşı da piyasaya çıkar ve bütün Türkiye aşılanır.

Dünya Sağlık Örgütü Başkanı, çarpıcı bir açıklama yaptı: "Aşıya yoksul ülkelerin vatandaşları erişim sağlayamıyor. Zengin ülkeler, ihtiyaçlarından fazla aşı stoku yapıyorlar. Bu utanç vericidir" şeklinde. Tarih, bir kez daha gösterdi ki vahşi barbar kapitalistlerin vicdanı yok. Yıllarca sömürdüler, kanlarını emdiler, şimdi görmezden geliyorlar.

Çok şükür ülkeme pazar günü geldim. Avrupa, tekrar kapanmayı konuşuyor. Kapanmadan ülkeme geldim.

Avrupa, aşıya başladı ama Türkiye'deki gibi organize değil. Aşı nerede yapılıyor, nasıl ve kimlere uygulanıyor kimse bilmiyor. Bu konuda da bir açıklama yapılmıyor.

Avrupa, mutasyona uğrayan üçüncü koronavirüsü konuşuyor. İngiltere'den yayılmaya başlayan Covid-19'un ikinci mutasyonundan sonra şimdide üçüncü şeklinin daha tehlikeli olduğu konuşuluyor.

Gelirken uçağa binebilmek için test yaptırdım. Testi özel bir laboratuar yaptı. "Test ne kadar?" diye sordum. Testlerden hiçbir ücret alınmıyormuş. Ben kendi ülkemde 500 lira test parası ödedim, hem de devletin hastanesine. Duyurulur...

Havalar yağışlı ve soğuk, kış kendini gösteriyor. İnşallah bereketli bir kış olur da yazın susuzluk çekmeyiz.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, su konusunda bayağı bir çalışma yürütüyor. Kendilerini tebrik ediyoruz.

Bu haftalık bu kadar,

HOŞÇA KALIN,

DOSTÇA KALIN,

ATATÜRK'TE KALIN...

Tel: 0 545 305 92 42

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaymakam Sarıoğlu’ndan pazar yeri denetimi
Kaymakam Sarıoğlu’ndan pazar yeri denetimi
Eve girerken suçüstü enselendiler
Eve girerken suçüstü enselendiler