Advert
BİRE DENSİZ, BİRE GAFİL.!!!
Ahmet Cartalı

BİRE DENSİZ, BİRE GAFİL.!!!

Bu içerik 105 kez okundu.

İstanbul Bağcılar Hazreti Osman Camisi’nde geçtiğimiz cuma hutbesinde hoca "Kedilerden bıktık sokakta yürüyemez olduk. Onlara su ve mama vermeyin" diye cemaate seslenmiş. A bıre densiz Hz. Musa’nın elinden peygamberliği, kuyu başındaki köpek için alınmadı mı?

Hikaye şöyledir. Hz Musa bir kuyunun yanından geçerken dili bir karış dışarıda köpek görür. Zayıf, her tarafını pire sarmış bu köpeği görmezden gelen Musa yolunu devam eder. Yolda Cebrail onu bekler. Cebrail:

_Ya Musa Allah senin peygamberliğini neden elinden aldı?

_’’Neden?’’ der.

Cebrail yanıtlar:

_’’Çünkü sen kibirlisin. Allah’ın yarattığı köpeği hakir gördün, ona su vermedin’’ dedi. Musa hatasını anlayıp hemen kuyunun başına geldi. Köpekten af diledi. Allah da Musa’yı affedip peygamberliğini ona geri verdi. Unutmayalım bu alem yalnız bize ait değil.

*

Ünlü Tosuncuk Mehmet Aydın tutuklandı. Ceza evine kondu, benim anladığım kadarıyla olayın geçmişteki dolandırıcılıklardan hiçbir farkı yok. Gebe insan oğlunun bitip tükenmez para hırsı. Sülün Osman’ın hiç unutamadığım bir sözü aklıma geldi. "Ben hiç saf insanı dolandıramadım."

*

Kiraz sanayi sitesinin önündeki kanalı İzmir Büyükşehir Belediyesi personeli temizlemiş. Esnaf teşekkür ediyor. Haliller Okulu’nun altındaki yol ne zaman temizlenecek diye vatandaş soruyor. Öğrenciler ve bütün köy halkı yolunuzu gözlüyor haberiniz olsun.

*

Doğal Gaz çalışmalarında bir aksama var galiba, vatandaşlar çalışmalarla ilgili bilgilendirilmek istiyor.

*

Saliha Başkan Ankara’dan gelir gelmez hızlı bir çalışmanın içine girdi. Hele Ak Parti kadın kolları her yere ulaşmaya çalışıyor. Ev ziyaretlerini artırmış görünüyor. Tebrik ediyoruz. Yalnız sormadan edemiyorum.  Hayrola bir erken seçim tüyosu mu aldınız?

*

Herkes zamlardan şikayetçi, sosyal medyada herkes zamları konuşuyor. İyi de aynı sosyal medyada ihtişam içinde yaşanılan resimler de paylaşılıyor. Valla biz eşek olduğumuz sürece sırtımıza binen çok olur. Sırtımızdan kimseyi indirmeye niyetimiz olmadığı görülüyor.

Bu haftalık bu kadar. Herkese selamlar.

HOŞÇA KALIN

DOSTÇA KALIN

ATATÜRK’TE KALIN

Tel 0545 305 92 42

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye başkanından Ankara çıkarması
Belediye başkanından Ankara çıkarması
Uyuşturucuya geçit yok
Uyuşturucuya geçit yok